Hakkımızda

RT Makina, 1974 yılında kurumsal aktivitesine başlamış olup, 1986 ve 1994 yıllarında yaptığı makine yatırımları ile demir-çelik endüstrisine imalat yaparken, 2008 yılındaki yeni yatırımları ile poliüretan elastomer imalatı da eklenmiştir. 2014 yılı ile birlikte üretimlerine RT Makina ismi altında (firma sahibimiz Recai Tozlu beyin isminin baş harfleri kullanılarak şirket ismimiz RT Makina olarak revize edilmiştir) günümüze kadar devam etmektedir.

Firmamız, 2015 yılında Hidrojen Peroksit (H²O²) Sterilizasyon Cihazının talaşlı imalatı ile medikal sektörüne giriş yapmıştır. RT Medikal markası ile medikal sektörü için; yetişkin ve çocuk yüz maskesi, ultrasonik maske gövde imalat makinesi, ultrasonik maskeye lastik takma makinesi, sterilizasyon kapama makineleri (otomatik kapamalı, manuel kesmeli ve otomatik kesme-kapamalı) imalatlarında bölgesinde lider konumdadır.

RT Makina; tekstil, demir-çelik, kağıt, mdf, medikal, plastik, petrol/sondaj sektörleri için teknik malzeme, silikon, kauçuk ve poliüretan parça ve değişik sektörlere hitap eden makinelerin üreticisidir. 2021 yılı itibariyle Adana Organize Sanayii Bölgesindeki (AOSB) yeni yerindeki 6.400m² arazisinde (2.400m² kapalı alanı olan) hassas CNC talaşlı imalat, metal işleme, kauçuk kaplama, poliüretan kaplama ve taşlama alanlarında ve kum karıştırma mikseri imalatı yapmaktadır. Kardeş firmalarımızla da her türlü metal döküm imalatımız da devam etmektedir.

Sektördeki inovatif yaklaşımımız, Ar-Ge çalışmalarımız ve “global kalite standartlarını” geliştirdiğimiz her projeye uygulama ilkesi tarafımızca benimsenmiştir. İstenildiğinde CMM cihazlı 3boyutlu ölçümleme ile ürün kalite kontrolü de tarafımızca yapılmaktadır.

Kurum kültürümüzde; sürekli müşteri memnuniyeti ile kaliteli imalat yapılması ön planda tutulmaktadır.

2009 yılından itibaren ihracat satış hacmimiz her geçen gün artarak devam etmektedir. Firmamızın satışlarının büyük çoğunluğunu  uluslararası dev firmalar oluşturmaktadır.

Makine parkurumuz ve Ar-Ge yatırımlarımız ile büyümesini her yıl istikrarlı şekilde hedeflerin üzerinde sürdüren şirketimiz, yaklaşık 45 kişilik ekibi ile yerli ve yabancı dev markaların aktif, olarak onaylı tedarikçisi konumundadır. 

Tasarladığınız bir ürün, Ar-Ge ofisimizde sanal olarak hazırlanır, üç boyutlu görsellerin müşteri tarafından onaylanmasından sonra; döküm, talaşlı imalat aşamalarından sonra, son kalite kontrol onayı ile sevke hazır hale gelir.

Kalite

Firmamız bünyesinde ISO 9001:2015 ve ISO 13485:2016 belgeleri bulunmaktadır.

Hizmet verdiğimiz tüm üretim alanları ve sektörlerde, uluslararası kalite standartlarının gerekli tecrübeye sahip kalite birimimiz ile birlikte hayata geçirmekteyiz.

Sağlayabileceğimiz Üretim Standartlarımız;

> TSE (Turkish Standards Institution)

> ASME (American Society of Mechanical Engineers)

> DIN (Deutsches Institut für Normung)

> API (American Petroleum Institute)

> AWWA (American Water Works Association)

> ISO (International Organization for Standardization)

> JIS (Japanese Industrial Standards)

Kalite Politikamız;

Tüm global normlar ve kalite standartlarına uymak ve uygulamak,

Uygun yer ve zamanda teknolojik ekipman ve hammadde kullanımını gerçekleştirmek,

Personel eğitimini en üst seviyede gerçekleştirmek,

İş sağlığı güvenliği ve sürdürülebilirlik kavramları, kurum kültürü olarak benimseyerek geleceğe daha emin adımlarla ilerlemektir.

Ürünlerimiz ile ilgili sağlayabileceğimiz sertifika ve belgeler;

* CMM (Bilgisayar Kontrollü Ölçüm) ölçüm kontrol raporu,

* PED (Basınçlı Ekipmanlar Sertifikası) belgesi,

* ATEX (ATmosphere EXplosible) sertifikası, 

* 3.1 & 3.2 kalite sertifikaları,

* X-Ray sertifikası,

Çevre

RT Makina olarak, çevre ile ilgili tüm görev ve sorumluluklarımızın bilincinde olduğumuzu ve gereken tüm önlemlerin tarafımızca itina ile alındığını ve alınacağını bildiririz.

Çevre Politikamız;

 • İklim değişikliğine karşı duyarlı,
 • Temiz ve sağlıklı bir dünyanın gelecek nesillere aktarılması için gerekli tüm önlemlerin alınması,
 • Doğal kaynaklar ve enerjinin verimli kullanılması,
 • Tasarımdan kullanım alanlarına kadar tüm süreçlerde olası olumsuz çevresel etkilerin azaltılması,
 • Çevre korumasını kapsayan tüm yasal yükümlülüklerin detayları ile uygulanması,
 • Çevre ile uyumlu en uygun teknolojiye sahip ekipmanları seçerek emisyonlarımızı minimuma indirmektir.

Değerlerimiz

Firmamız bünyesinde bulunan tüm işlemlerin aşağıdaki kriterlere uygun olarak kurgulanıp, işleme alındığını bildiririz;

 • Ekonomik,
 • Kaliteli,
 • Performanslı,
 • Hızlı,
 • Uygun, 
 • Stabil,
 • Garantili,
%d blogcu bunu beğendi: